sobota 22. srpna 2015

Itálie 2015 - den osmý, sobota, den návratu

   Vždycky je to tak. Všechno jednou končí. A my musíme sbalit a vyrazit na cestu domů. Ranní pohled z okna na známou scenérii napovídá, že místní krajina nám chce na rozloučenou ukázat tvář opravdu vlídnou. Nebo je to možná tak, že nám chce ten odjezd ztížit. Jo kdyby pršelo nebo něco takového, ta bychom odsud odkvačili s chutí. Takhle to je dost nemilé. I dnes by nás čekal krásný den.



   Byteček jsme předali, kauci na škody inkasovali nazpět, naložili auto a vyrazili po trase Gargnano - Limone - Riva del Garda - Rovereto - Trento - Bolzano - Brenner - Innsbruck - Mnichov - Regensburg - Rozvadov - Plzeň... no prostě stejnou cestou domů. Pohledy ze silnice jsou tu dost typické, a tak jen pár ilustračních. Tohle je tuším Limone.


   Tenhle kopec se strašně líbil Péťovi natolik, že ho vyfotil z okýnka asi pětkrát po sobě, tak sem musím aspoň jedno foto dát. Třeba to s těma palmama :-)
  
   A tohle jsme na tomhle úseku cesty mezi Gargnanem a Rivou párkrát potkali. Jsou to terasy s kamennými sloupy a dřevěnými břevny a pod tím a mezi tím rostou nějaké citrusy. Zaujalo nás to, ale zatím jsme tomu nepřišli na kloub. Tak aspoň rychlou dokumentární z jedoucího auta :-)


   A skoro jsme zapomněli zdokumentovat to nejmarkantnější z místního cestování - tunely. Nebýt jich, ani se tu snad jezdit nedá :-) Tohle je jeden kratší, v kameni dlabaný...


   ... a tohle taková moderní kolonáda. Představuju si to tak, že asi vyjde v delším časovém horizontu levněji zastřešit silnici než sanovat svahy proti padajícím šutrům a ty, co spadnou, pak odklízet. Ale já nejsem stavař :-D


   A tady na nás vykukuje Riva del Garda.


   A tady už jsme o mnoho dál. Riva je schovaná za skálou vpravo a my vidíme naposledy jezero Garda. Dneska se obzvlášť hustě ježí plachtami. Tak Ciao, Garda!!!!


   To bylo poslední foto letošní dovolené. Potkali jsme sice cestou domů ještě mnoho krásných "pohlednic", ale ty už patří zase jinam.
   Před týdnem jsme vyjeli a dnes jsme se vrátili domů. Cesta tam nám trvala dvanáct hodin, cesta domů asi devět a čtvrt. Ujeli jsme s výlety a přesuny v místě pobytu celkem 2090 kilometrů. Ti, co dnes jeli proti nám, to opravdu museli mít těžké. Od Mnichova až k Roveretu dálnice častěji stála než jela. Na druhou stranu, oni to mají ještě před sebou. My už to máme jen v hlavě a v tomhle blogu :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat