neděle 30. března 2014

Na kole s Burýškama

Jak byla letošní zima mírná, tak bylo i časné jaro přívětivé. A tak přímo lákalo k výletům a vyjížďkám všeho druhu. Než jsme vyrazili, nevěděli jsme přesně jak, ale nakonec to dopadlo takhle:


Na začátek něco hezkého :-) Kdo měl na gymnáziu pana profesora Kašparovského, jako já, ví, že tohle je Anemone nemorosa.

Po známém dlouhém sjezdu od hájovny za Hořelicema. Autor snímku Vojta není na snímku vidět. Takový objektiv ještě nevymysleli. Jo a taky chybí Ivuška B. Ta už s rodinou na podobné akce nevyráží ;-)

Docela velký kus cesty se nám dařilo absolvovat po polních a lesních cestách. Tady už jsme zase vystoupali z údolí Kačáku na druhém břehu. Tohle je těsně před tou "ostrou levou" mezi Nenačovicemi a Malými Přílepy.

A tohle těsně za ní :-)


Pokud nevázne příjem tekutin, je to "no problem".


Tady už jsme u Nižbora. Tohle je zrekonstruovaný jez s malou vodní elektrárnou a rybím přechodem - to je ten potůček do oblouku.

Na kopci zámek. Tuším, že je tam muzeum keltské kultury. Mé vzdělané děti a žena tam, na rozdíl ode mne, byly.

Hospodu jsme našli, obsadili a vzápětí opustili. Nelíbilo se nám tam. Místo toho jsme se projeli na místní veřejné BMX trati.A tohle je pár vteřin po mém nejlepším dnešním čísle. Nějak jsem technicky nezvládl sjezd z rampy. Dokonce i přesně vím, jak se to stalo, ale nebudu nudit podrobnostmi. Přemet napřed byl rychlej a efektní.

Vašek mi nafotil moc hezkou sérii, vybral jsem ale jen zvedání ze země. No, šlo to. I ten kšilt, co ležel opodál, šel nasadit. Odřeniny nejsou vidět, bylo jich dost. Taky od té doby jezdím s rozstřeleným sedlem.

Všichni adrenalinoví sportovci vědí, že v takové chvíli je třeba nasednout a jít do toho znova. Tomu se říká "neztratit morál" :-D A podařilo se! :-)


Ještě jsme před sebou měli pěkný kus cesty. Pozdnější oběd byl v nakonec v Berouně a pak jsme to vzali podél řeky do Srbska a ještě přes Hostím a pak do kopce přes Bubovice, Kozolupy atd. Kdo to tam na jaře zná, tahle fotka ho nepřekvapí a potěší.


Bylo krásně a lidí bylo venku opravdu dost, a to i na Alcazaru i pod ním.


Žádné komentáře:

Okomentovat