sobota 4. ledna 2014

Nad přehradou Vrané a u Cukráku

Vojta na dnes naplánoval kešky na vyhlídkách nad Vltavou. A nám se povedlo už podruhé po pár dnech zopakovat stejnou chybu - některé terény, jako třeba skály, jsou prostě neschůdné a musí se dlouho a velkou oklikou chodit po cestách. 
A když se k tomu přidá špatně popsaná keš, je kačerský výsledek poněkud slabší, tj. dneska například místo osmi nálezů jen tři. Ale počasí celkem ušlo (nakonec se nerozpršelo) a místa jsme objevili opět moc pěkná a opět jsme si užili výhledy, které může nabídnout jen „průhledná“ zimní příroda bez listí.

Pohodlná cesta (dole v pozadí) nás bohužel vedla příliš dolů, takže jsme ji museli záhy opustit.


A šplhali jsme a šplhali (mamka s Péťou jsou jasní, kdo objeví Vojtu, má bod navíc :-))


No a pro lepší představu ještě jeden trochu širší záběr.

A tohle je ta Škroupova vyhlídka, kam jsme vlastně měli namířeno. Mimochodem je to ten Škroup „od hymny“ a jen kousek odtud v Trnové mu patřil zámeček. A sem si prý chodil pro inspiraci.Zlezli jsme kde co, ale kešku jsme nenašli.

Výhledy ovšem byly pěkné.


Vedlejším následkem výhledů ale byly již zmíněné obchvaty. Při jednom pokusu o zkratku jsme kupříkladu došli až sem, otočili se a museli jí jinudy.

A uprostřed dalšího obrázku totéž místo, kterak jsme je pozorovali o nějakou dobu později.

Po nějaké době jsme dospěli do civilizace, tedy alespoň civilizace s turistickým značením.

S přibližující se civilizací také divoký terén ustupoval civilizované pasece. Zajímavá byla paseka s jedním zapomenutým  stromem. To by mě zajímalo, jak a proč se tohle může stát.

No a kostel, to už je úplná civilizace. A taky jedna z mála nalezených skrýší.


A pak jsme se, už raději autem, přesunuli na Cukrák. A to je tamní vysílač.

Civilizace je zde přítomna nejen tedy vysílačem samotným a dálnici okolo vedoucí, ale také rovnými značenými cestami, v postupujícím šeru již poněkud rozmazanými.

A nakonec už skoro tma jak v pytli a civilizace v jedné z nejděsnějších podob - dálniční bufet. Ještě že jsme s sebou měli čerstvé králičí řízečky a čaj v termosce :-))))


Žádné komentáře:

Okomentovat