neděle 17. listopadu 2013

Víkend v Olešné (případně v HB) - 15. - 17. listopadu 2013

Tak jsme se po delší době všichni dopravili na návštěvu k našim.
Počasí tohoto podzimu zatím přeje všem výletům i návštěvám, takže letos zatím nejen příjezd bez sněhové vložky, ale i na vycházku do přírody jsme mohli vyrazit. Tedy až na mě. Já jsem fyzickou kondici namísto turistiky vylepšoval spolu s terénem v bezprostředním místě napojení dřívějšího septiku na místní splaškovou kanalizaci za pomoci lopaty a podobných sportovních náčiní.
Činnost výše uvedená si jistě fotodokumentaci zasloužila (minimálně proto, že za chvíli už bude těžké odhadnout, kde přesně ta trubka běží), nicméně nebylo nikoho, kdo by ji pořídil. Tak aspoň něco z té procházky.
No a taky jsme zcela obvyklým způsobem podlehli v místě mimo bydliště nákupním choutkám. Ve frcu to teda nebyla žádná bůhvíjaká marnotratnost. Takový župan pro Vojtu, který za poslední rok vyrostl asi o metr (Vojta, ne župan) za Kč 115,- a luxusní cyklistická větrovka famózní značky Craft pro mě, bratru za celých Kč 85,-, to by se to nakupovalo furt a denně ;-) Vynahradili jsme si to na pantoflích z nějaké super hightec top level pěnové gumy pro Vojtu do loděnice a bazénu za cca 1200,- - to by mě teda ve snu nenapadlo, že se do něčeho takovýho nechám uvrtat. Pan Holas je ovšem opravdu obchodník na svém místě.
A v neděli byl na náměstí trh řemesel. Lidí jak much, stánků hromada, zboží tuny. Docela to ušlo.


Určitě nás potěšily pravé české foukané a ručně vyráběné skleněné vánoční koule. Už léta jezdíme občas ve Dvoře Králové okolo podnikové prodejny a vždycky mají zavřeno. A nakonec v Brodě na jarmarku, u stánku s nějakou keramikou jako doplňkový sortiment! A nádherný! Paradoxně levnější než nějakej plastovej nevkusnej pokus o imitaci koule o pár stánků dál. Dneska se lidská práce cení fakt prapodivně.
Jo a babi Jája jela s náma. Jak říkávali v tývý: „Důkaz místo slibů“ zde:


A samozřejmě jsme celý víkend vydatně a velmi, převelmi chutně papali. Tak už to v Olešné chodí. Ale snad to zase nějak vyběháme.
Tak snad nebudeme mít do další návštěvy tak dlouhou pauzu. Už teď se těšíme!

1 komentář: