sobota 9. listopadu 2013

Pozdně podzimní vyjížďka na kole - 9. listopadu 2013

Počasí je pořád docela fajn, takže si vykoledovalo ještě jeden sobotní malý výlet. Tentokrát jsme vyrazili na stranu „severní“, to jest konkrétně po trase Dobříč - Jinočany - Chrášťany - Sobín - Hostivice - Chýně - Rudná a domů. Celkem tak okolo 22 kilometrů.
Žádné sluníčko ani barvičky se tentokrát nekonaly, ale podzimní malebné melancholie jsme si užili až až. Přinejmenším jsme si ověřili, že výlety po okolí, když už nebrání výhledu žádné listí na stromech, přináší vždy „nové pohledy na svět“.

Bylo to moc příjemné a ačkoli jen s telefony, pořídili jsme i nějaké obrázky.

Tak třeba náměstí v Hostivicích je pěkně upravené, je vidět, že někteří významní spoluobčané se starali o dostatečný přísun veřejných financí.Mají tu dokonce i fontánu splněných snů.Ono to na té fotce není právě čitelné, ale je to vlastně návod k použití. Osobně jsem to nezkoušel. Musím se zeptat kluků. A taky se musím zeptat Vojty, jestli udělal nějakou fintu nebo jestli mu ten telefon dělá takovýhle olejomalby sám od sebe.No a pak jsme už opustili civilizaci a obloukem okolo hostivických rybníků a Břví kroužili dál k domovu. Tak tyhle rybníky známe většinou zamrzlé, protože sem nejčastěji jezdíme bruslit. Touhle dobou je to tady přímo meditační zátiší.

Ale je tu taky sportovní areál. Takovej ten co se do něj jezdí sportovat zásadně autem. Někdy ale docela hezkým autem :-)


O tom, kolik tu žije vodních ptáků jsme ani nevěděli.Ani o téhle vyhlídce postavené pro jejich pozorování.

A to se tu dá dokonce i cvičit.A tak je třeba doplnit síly a do programu doplnit gastronomickou vložku. Cestou jsme na pařezu u silnice sice objevili vydatný trs hlívy (ta láhev je litrová), ale odolali jsme.V Chýni je totiž malý pivovar s restaurací Pivovarský dvůr, ale přímo na tom dvoře je Pivovarská krčma, jedna z nejznámějších cyklistických zastávek na západ od Prahy. Krom vlastního zajímavého piva tu mají i jiné speciality. tentokrát jsme si dali limonádu (asi sto příchutí s dávkou opravdového mraženého ovoce), česnečku a já jsem si dal černý čaj. Přinesli mi ho s citrónem a medem a nelitoval jsem, že jsem mu tentokrát dal přednost před pivem.

Ten můj telefon fotí takhle v přítmí fakt mizerně :-(


A samozřejmě nesmím zapomenout na preclíky!Správně posilněni tak překonáváme závěrečný kopec mezi Chýní a Nučicema (tuším se to jmenuje Rudná) a za odměnu přijedeme hezky z kopce domů. Uvidíme, jestli to bylo letos na kole naposledy. Možná už příští příspěvek bude o běžkách :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat