středa 14. srpna 2013

Polsko 2013 - den třetí, pondělí 12. srpna 2013

Ráno: mamka ranní běh po pláži s Péťou, bez fotodokumentace.
-----------------------

Dnes mají dorazit Vendulka s Pepou. S ohledem na jejich hobby spočívající v neskutečně časném vstávaní lze jejich příjezd očekávat krátce po poledni.
My jsme vyznavači zdravě vydatného odpočinku a vzhledem k tomu, jak nás předchozí dny vyčerpaly, volíme budíček přiměřeně pozdní a do příjezdu návštěvy neplánujeme víc než umírněné koupání. Cestou k pláži zakupujeme nafukovací kolo s uchama a míč do vody (něco člověk zapomene doma vždycky). Trochu nám to zpestří radovánky ve vlnách.

S míčem jsme vymysleli výbornou zábavu, kdy se tento hází do moře ve správný okamžik proti postupující vlně a ta ho potom donese na svém zpěněném hřbetu nazpátek, čili tzv. „ballsurfing“. Bohužel nemáme zdokumentováno.
Vojta si ovšem vystačí pouze s vlnama. Toto je zřejmě jeho nejtypičtější foto pro tento týden (hledejte vpravo, a to už je to výřez!). 

 Cent si zatím dělal nějaké kámoše (jazyková bariéra se zřejmě nekonala)...


... a Pipi střídal koupele vodní a písečné.


Počasí bylo o něco méně větrné, dokonce visela i bílá vlajka, takže se bylo možno koupat i pod odborným dohledem, ale o tom jindy.

Odchod z pláže na polední pauzu byl dán hlášením o příjezdu očekávané návštěvy. Nejdřív jsme společně našli pro Vendulku a Pepu ubytování a pak vyrazili do turistického centra.

Nejdřív samozřejmě natankovat...... a pak kurážně do víru ulice Grunwaldzkiej - bedekr by zřejmě napsal „obchodní a kulturní tepny obce“.


Cestou pak můžeme třeba špásovat...... odpočívat...... a nebo zmrzlinovat. Mimochodem zmrzlina je tu fakt skvělá. Ať už je točená (lody kręncane, čili zmrzlina je vlastně kroucená) nebo kopečková - i tady tomu říkají vlastně „koule“, čili gałki.
Oběd jsme nějak odbyli, takže při odpoledním koupání už trochu docházejí síly.Zato se ale odměníme večeří v restauraci. Někdo si dá šašlik, někdo grilované koleno, někdo pizzu a někdo rybu. Sice sámoška a plastové jednorázové příbory (vypadá to tady jako standard), ale opravdu jsme si pochutnali. Na fotce jsou už jen prázdné talíře a jen o něco méně prázdné obličeje unaveně spokojených strávníků. Tak dneska už toho fakt víc nepůjde. Dobrou!
Žádné komentáře:

Okomentovat