neděle 11. srpna 2013

Polsko 2013 - den druhý, neděle 11. srpna 2013

Ráno: mamka ranní běh po pláži s Vojtou, bez fotodokumentace.
-----------------------------

První den skončil bouřkou a deštěm a druhý den se probudil do oblačného a trochu větrného rána (tedy tím míním ještě o něco větrnějšího než třeba včera, tady to tak nějak patří k věci). Od plánovaného dopoledního koupání nás to však neodradilo. Vlny a hukot větru následně zdokumentovány.
Aspoň jsme vyzkoušeli stanový přístřešek, docela fungoval (to je dobře, máme dva ;-)).


A Vojta je vodní živočich s jednoznačnou příchylností k vlnám, takže si to užíval o to víc.

Po obědě, kerý jsme pořídili ještě z domácích zásob a místních brambor, se dastal ke slovu Vojtou připravený program. Sjeli jsme autem do Niechorze na maják a do obce Trzęsacz na ruiny kostela z 15. století.
Tak maják byl fakt pěknej, zejména první pohled na něj z parkoviště :-)

O kousek dál to pak bylo o něco lepší.

Podobně jako ostatní ceny bylo vstupné velmi lidové, takže jsme postupně na vrchol vystoupali všichni.Pohled z výšky majáku nebyl nejhorší. Třeba pláž v Niechorze vypadá opravdu hezky.

Ještě nasmím zapomenout na to, že jsme přestáli docela vydatnou přeháňku, na některýách „sólo“ fotkách výše je to i vidět.

Ruiny jsme navštívili cestou nazpátek. Možná, že celá vesnice Trzęsacz byla zajímavější než propagovaná ruina. Posuďte ostatně sami.

Ruina (to je to vpravo :-)) je poněkud ostřejší než živé objekty na fotografii, ale to není úplně důležité. Pěkná byla celá vyhlídková plošina postavená i jako přístup na pláž, ve zdejší oblasti oddělené od „vnitrozemí“ docela vysokým útesem.

A cestou k pláži, ruinám a plošině se prochází upravenou promenádou.

Po návratu domů jsme si dali ještě dlouhou procházku po pláži „tam“ a Pobierowskou „hlavní třídou“ „nazpátek“. Tak tohle je „naše“ cesta směrem k moři. Na pravé straně ulice je vlastně křižovatka a i jinak jsme vlastně mimo centrum a síť atrakcí a obchodů není až tolik hustá.

Náš nejbližší příchod na pláž sice není tak vysoký, ale osobně jsem si vyzkoušel, že písek na fošnách klouže zle. Ustál jsem to o chlup.

Pro srovnání s ránem jedno malé video. Ono to stejně vypadá stejně :-)

  

Procházka po kraji pláže, kde vám mořská voda omývá unavená chodidla a vaše stopy ve světle zapadajícího slunce postupně mizí ze světa, je zkrátka jedna velká romantika :-)
Takový západ slunce na mořské pláži, to je kýčovka nejtvrdšího ražení. 


Některé jedince ovšem ani blížící se západ slunce od koupání neodradí. Ta černá bójka v pozadí je hlava našeho Vojty.
Většinu pohledů přitahuje scenérie západního horizontu.A co to máme na druhé straně?
No přece velmi oblíbené lampiony štěstí! Doufám, že místní borový les shoří až po našem odjezdu ;-)Představení pomalu končí. Mineme řídnoucí řady diváků jdeme do hajan. Dobrou noc, moře. Zase zítra!


Žádné komentáře:

Okomentovat